Górnik Zabrze S.S.A. 4:2 MKS Zaborze Zabrze

ogółem: 1 346 258

statystyki szczegółowe

Regulamin B1 III ŚLJM

B1 (Junior Młodszy)

1. W zawodach mistrzowskich Ligi Juniorów Młodszych mogą brać udział zawodnicy urodzeni w latach 2001 i 2002 oraz zawodnicy urodzeni po 31 grudnia 2002 posiadający zgodę rodziców i zaświadczenie lekarskie zezwalające na grę na grę w tej grupie juniorów.

2. Uprawnienia do gry w I i II Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych dokonuje Wydział Gier Śląskiego ZPN (kluby przynależące do BOZPN i CzOZPN uprawniają zawodników we własnych okręgach), a w pozostałych ligach Wydział Gier Podokręgu, do którego należy klub biorący udział w rozgrywkach.

3. Formuła rozgrywek: liga.

4. Czas trwania zawodów wynosi 2 x 40 minut gry z obowiązkową przerwą pomiędzy obiema częściami gry. Czas trwania przerwy nie może przekroczyć 15 minut.

5. W czasie trwania spotkania każda drużyna może wymienić do siedmiu zawodników (w tym bramkarza) bez prawa ich powrotu do gry. Minimalna liczba zawodników mogących brać udział w zawodach to siedmiu.

6. Zawodnik, który w czasie zawodów ligi B1 otrzyma upomnienie żółtą kartką zostanie automatycznie ukarany według następujących zasad: 1) po czwartym napomnieniu żółtą kartką – jeden mecz dyskwalifikacji; 2) po ósmym napomnieniu żółtą kartką – jeden mecz dyskwalifikacji; 3) po dwunastym napomnieniu żółtą kartką – dwa mecze dyskwalifikacji; 4) przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu żółtą kartką (szesnastym, dwudziestym itd.) – dwa mecze dyskwalifikacji.

7. Żółte kartki po rundzie jesiennej zostają anulowane (dotyczy rozgrywek, w których są awanse i spadki po rundzie jesiennej), natomiast kary dyskwalifikacji wymierzone ilością meczów przechodzą na rundę wiosenną. 3

8. Zawody mogą być rozgrywane na boiskach trawiastych lub o nawierzchni sztucznej o zalecanych wymiarach 90-105 m x 60-68 m.

9. Obsady sędziowskiej dokonuje Kolegium Sędziów Podokręgu, na terenie którego odbywają się zawody. W rozgrywkach prowadzonych przez Śląski ZPN mecze sędziuje 3 sędziów związkowych, a w Podokręgach 1 sędzia związkowy.

§ 26

1. Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych może wystawić swoich zawodników do gry o mistrzostwo poszczególnych klas zgodnie z następującymi zasadami:

1) jeżeli zawodnik, który ukończył 19. rok życia, brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, które rozpoczyna się do 48 godzin po zakończeniu pierwszego meczu, w pełnym wymiarze czasu gry (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza);

2) jeżeli zawodnik, który nie ukończył 19. roku życia, brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, które rozpoczyna się do 48 godzin po zakończeniu pierwszego meczu, w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza);

3) jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza); 18

4) zawodnik traci prawo do gry w drużynach niższych klas po rozegraniu 2/3 oficjalnych spotkań mistrzowskich w danym sezonie w drużynie wyższej klasy (przepis ten nie dotyczy zawodników uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych);

5) po zakończeniu rozgrywek klasy wyższej, zawodnik może uczestniczyć w rozgrywkach klasy niższej, o ile w danym sezonie rozgrywkowym wystąpił w więcej niż 50% rozegranych oficjalnych spotkań mistrzowskich w drużynie niższej klasy (przepis ten nie dotyczy zawodników uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych).

2. W przypadku rozgrywek Pucharu Polski ma zastosowanie regulamin dotyczący rozgrywek Pucharu Polski.